ŞEHİR SEÇİNİZ
GİRİŞ YAP / KAYIT OL
Kapat
Kapat
Kapat

Taşınmak İçin Pratik Yöntemler Taşınma Planı

Yaz geldi taşınmalar arttı. Yeni bir ev satın aldınız ya da kiraya çıkacaksınız. Hepimiz günler ya da aylar öncesinden kara kara düşünürüz. Hiç sıkılmayın tebdili mekanda ferahlık vardır derler. Taşınmayı gözünüzde büyütmeyin. Eğer planlı hareket ederseniz bu süreci rahat geçebilirsiniz. Enuygun olarak bu yorucu süreci daha kolay atlatmak için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık ve 6 maddelik bir taşınma planı oluşturduk.

1.) Liste yapın

İlk olarak yapacaklarınız için bir liste hazırlayın. Neler kolilenecek, neler atılabilir. Bunları belirleyin. Vereceğiniz eşyalar sizin dolabınızın yükünün hafifletir. Bu listeye bir de taşınma bütçesi ekleyin Bu bütçeye göre hareket ederseniz işiniz kolaylaşır.

2.) Koli alın

Eskiden mahalle bakkalından koli isterdik bugünse artık koli sipariş edebilieceğimiz siteler var. Bu sitelerde koli, bant, torbalar, paketleme aletleri gibi taşınma için gerekli tüm gereksinimleri uygun fiyata bulabilirsiniz. Bir de yapı marketleri pratik ürünler satabiliyor.

3.) Eşya kutuları seçin

Taşınma döneminde çoğu kez üzerimize giyecek kıyafet bulmakta zorlanırız. İşte bu süreşte askılı eşya kutularından ve şeffaf ayakkabı kutularından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz bu kutuları taşınma sonrasında depo gibi bir yeriniz ya da kapalı balkonunuz varsa kullanabilirsiniz.

4.) Kutulara renkli etkiler verin

Taşınma firmalarının işini kolaylaştırmak için evin yatak odası, banyo vs gidecek bölümleri için farklı renkler belirleyin. Örneğin pembe renk banyonuzun, kırmızı renk yatakodası eşyalarının sarı renkte mutfağın olabilir. Bu renk büyü etiketleri yapıştırarak kolti ve torbaların ilgili yerlere bırakılmasını sağlamış olursunuz.

5.) Mutfak eşyalarını temiz kağıt havluyla sarın

Mutfakta kullandığınız bardak, tabak, kaşık, çatal gibi metaryalleri temiz kağıt havlularla sararsanız taşındıktan sonra yıkamak zorunda kalmazsınız. Gazete ve benzeri kağıtlarla sarmanız durumunda temiz eşyalarınızı yıkamak zorunda kalırsınız. Oysa ki temiz kağıt havlu kullanmanız durumunda tabağınızı bardağınızı direk dolaba yerleştirebilirsiniz.

6.) Taşınma firması danışın

Taşıma firmaları bazen eşyalarınıza çok zarar verebiliyor. Bu yüzden yakın çevrenizden taşınma firması araştırması yapın. İyi referans aldığınız firmayı mutlaka arayıp rezervasyon yaptırın. Hafta içi taşınmalar daha ucuza gelibiliyor. Bu ihtimali de gözönünde bulundurun.

Sitemiz'de şuan'da 60 online ziyaretçi, 119 firma , 38 üye , 74 talep ve toplam 113850 defter bulunmaktadır. Sitemizi bugün 224 dün 431 toplam 154061 kişi ziyaret etmiştir.
Copyright 2014 2016 © Türkiye'nin Nakliyat Platform Sitesi ve Nakliye Defteri Çimpaş & Çimentaş Nakliyat İştirakıdır. Telif Hakları Saklıdır.
Nakliye Defteri | Evden Eve Nakliyat | Nakliyat Platformu | Nakliyat | Sitemap | Robots | Humans
hacklink şehirlerarası evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul ankara evden eve nakliyat ankara nakliyat ankara evden eve nakliyat ankara temizlik ofis taşıma evden eve nakliyat keçiören evden eve nakliyat gaziantep evden eve nakliyat ankara web tasarim diyarbakir evden eve nakliyat ankara temizlik ankara hali yikama şehirlerarası evden eve nakliyat eşya depolama şehirlerarası evden eve nakliyat eşya depolama ankara evden eve nakliyat ankara nakliyat